Optymalizacja kampanii reklamowych - wszystko, co warto wiedzieć

Optymalizacja jest jednym z najważniejszych czynników przy prowadzeniu kampanii Google AdWords, pozwalających zwiększyć sprzedaż i popularność strony. To, jakie zagadnienia są najistotniejsze w optymalizacji kampanii reklamowych w Internecie, nasi fachowcy od kilkunastu lat zdradzają zleceniodawcom.

 

 

 

Nasze realizacje kampanii w liczbach

Po co nam optymalizacja?

Przyjazne i proste mechanizmy, które służą do podstawowych kampanii AdWords, często wywołują złudne wrażenie, że można bez fachowego wsparcia poradzić sobie z optymalizacją naszej kampanii. Problemy zaczynają się w momencie wzrostu kosztów za kampanię Pay Per Click (płatne za kliknięcie), zwłaszcza jeśli prowadzona jest ona przez osoby nieobeznane z realiami marketingu internetowego. Warto pamiętać, że wyłącznie systematyczna praca nad optymalizacją stron prowadzona przez certyfikowaną agencję pozwoli na zwiększenie konwersji (działań oczekiwanych przez klientów: zakupu danego produktu czy usługi, pozostawienie swoich danych czy ściągnięcie pliku), a jednocześnie obniżenie kosztów całej kampanii PPC. Dzięki tak zainwestowanym finansom mamy szansę faktycznie reagować na działania konkurentów, zdobywając nad nimi przewagę.

 

 

 

 

 

Działania optymalizujące, czyli za co właściwie płacę?

Poza oczywistym powodem przemawiającym za zatrudnieniem profesjonalnej agencji do obsługi kampanii internetowych, jakim jest brak czasu na tego typu działania, należy uświadomić sobie, jakie konkretne zadania będzie ona realizować. Są wśród nich:

  • dzienne zarządzanie stawkami za kliknięcie
  • testowanie stron docelowych oraz linków sponsorowanych
  • tworzenie i optymalizowanie nowych linków reklamowych i słów kluczowych
  • wykorzystywanie różnych platform reklamowych, nie tylko Google, ale w sieci stron partnerskich, na Gmailu, na YouTube i w aplikacjach mobilnych
  • analiza statystyk odwiedzin, fałszywych kliknięć
  • tworzenie raportów.
Widok z tworzenia kampanii

Wszystkie te działania, prowadzone przez dłuższy czas, mogą wygenerować realne zyski dla sklepów internetowych i podnieść pozycję strony oraz zwiększyć jej popularność.

 

 

Kampanie AdWords - jak rozpocząć z nami współpracę?

Najczęstsze błędy samodzielnie prowadzonych kampanii AdWords

Pomimo wzrostu świadomości środków marketingu internetowego większość polskich reklamodawców nadal ma problem z samodzielnym prowadzeniem kampanii AdWords. Wśród najczęściej popełnianych błędów znajdują się brak optymalizacji oraz niemierzenie konwersji, a co za tym idzie - niska popularność i efektywność stron internetowych. Użytkownicy kampanii AdWords nie kierują swoich reklam do sieci stron partnerskich, a głównie na wyszukiwarkę oraz strony wyszukiwania. Część z nich nie do końca potrafi też stosować słowa kluczowe i używa ich nadmiernie w znaczeniu przybliżonym, co potrafi rozmyć korzystne dla klienta wyniki wyszukiwania. Ze względu na dynamiczne zmiany w marketingu i dostosowywanie go do wymagań współczesnego, bardziej świadomego użytkownika, reklamodawcy często nie korzystają także z dodatkowych możliwości oferowanych przez AdWords, np. remarketingu pozwalającego na utrzymanie kontaktu z klientem odwiedzającym już kiedyś daną stronę. Poważnym błędem jest także brak inwestowania w atrakcyjne treści na stronie, które zwiększają jej wartość nie tylko dla algorytmów Google, ale też dla klientów doceniających indywidualne podejście.

 

Po co nam certyfikat i doświadczenie?

Najprostszym sposobem na uniknięcie błędów i rozczarowań związanych z samodzielnym prowadzeniem kampanii AdWords jest zatrudnienie do jej obsługi doświadczonej i posiadającej odpowiednie certyfikaty firmy. Jeśli firma ma status Partnera MSP Google, możemy być pewni, że jej pracownicy uczestniczyli w szeregu szkoleń z zakresu prowadzenia kampanii Google AdWords oraz analityki za pomocą Google Analytics, co pozwala im na stosowanie i proponowanie niebanalnych rozwiązań marketingowych, umożliwiających osiągnięcie sukcesu sprzedażowego.

 

Nagrody i certyfikaty - kompan.pl

Jak to robimy w Kompan.pl?

Przykładem udanej optymalizacji kampanii internetowej może być prowadzone przez naszą agencję działanie dotyczące uznanego pożyczkodawcy Euroloan, działającego w Polsce, Finlandii i Szwecji. Administrowaliśmy dla Euroloan kampanią mającą na celu generowanie leadów, czyli pozyskiwanie potencjalnych klientów zainteresowanych ofertą pożyczkodawcy. W kampanii skorzystaliśmy z zaawansowanych funkcji Double Click, pozwalających na zwiększenie liczby odwiedzin przy jednoczesnym obniżeniu kosztów pojedynczych, z zachowujących wysokiej jakość wizyt na stronach firmy. Kampanię realizowaliśmy przez dwa lata, dynamicznie i efektywnie reagując na dwukrotną zmianę polityki klienta, która dotyczyła oceny kredytowej leadów, zwiększając jednocześnie konwersję zgodnie z przyjętymi założeniami.

 

 

 

Realizacja kampanii - panel zarządzania

Tak efektywne działanie możliwe jest dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu naszego zespołu Kompan.pl, owocującemu nie tylko zdobyciem tytułu Partnera MSP Google, ale też dwukrotnym wyróżnieniem w rankingu Deloitte, dotyczącym najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. Co szczególnie istotne, znając realia budżetów przeznaczonych na reklamę w Polsce, jesteśmy w stanie zaproponować klientom korzystne opłaty za prowadzenie kampanii AdWords, które dzięki ciągłemu optymalizowaniu i wykorzystaniu wszelkich możliwych rozwiązań, wiedzy i doświadczenia przynoszą efekty znacznie przewyższające sumę kosztów poniesionych przez inwestora.